Joga wzroku metodą Bates'a  Kraków

Joga oczu metodą Bates'a to ćwiczenia oczu służące aktywacji i relaksacji wzroku. Korzyście z ich wykonywania odczuje każdy jednak szczególnie są zalecane dla osób pracujących wiele godzin przed ekranem. Jest to także profilaktyka dobrego widzenia, dzięki której na dłużej utrzymamy sprawny wzrok.

Ćwiczenia oczu

Świadomy i naturalny wzrok według metody Batesa

Poranna joga wzroku to autorskie zajęcia oparte o metodę Williama Batesa.

Są to zajęcia holistyczne mające na celu relaksację i aktywizację ciala i wzroku.

Metoda naturalnego widzenia ma na celu pokazać w jaki sposób funkcjonują zdrowe oczy. Opiera się ona na trzech głównych zasadach naturalnego widzenia: centralizacji, relaksacji i ruchu.

Poranne zajęcia jogi wzroku to głównie delikatny ruch i relaksacja przygotowujący ciało i wzrok do codziennych wyzwań.

Zajęcia te są przeznaczone dla osób przebywających dużo czasu przed komputerem, smartfonem,dla krótkowidzów i dalekowidzów i dla tych wszystkich którzy chcą poznać sztukę naturalnego widzenia.

Przemęczone oczy są mile widziane:)

Dla osób z chorobami oczu typu jaskra, choroby siatkówki) wskazana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym, i wcześniejsza konsultacja w prowadząca.

Przeciwwskazania!

Jakiekolwiek wirusowe lub bakteryjne choroby oczu (jęczmień itp. ).


Na czym polega „joga wzroku" oparta o metoda W. Batesa?

Joga wzroku to ćwiczenia holistyczne, polegające na aktywizacji i relaksacji mięśni odpowiedzialnych za widzenie, ale i też koordynacji wzroku i mózgu. Ćwiczenia te angażują całe ciało i koordynują ruch i wzrok.

Autorska metoda łączy elementy kinezjologii edukacyjnej, metody vision power i stretchingu.

Czy joga wzroku polepszy mój wzrok?

Joga wzroku daje nam narzędzia dzięki którym możemy polepszyć nasz wzrok, ale nie jest złotym środkiem na skorygowanie wad wzroku. Z pewnością pomoże usunąć zmęczenie oczu, nauczyć w jaki sposób używać oczy tak, aby się nie męczyły przy długiej pracy przy komputerze, czy czytaniu… a z czasem nawet bardziej konkretne rezultaty.

Czym NIE jest joga wzroku?

Przede wszystkim nie jest to indywidualna terapia. Są w niej uwzględnione indywidualne problemy wzroku, nie są one w tym wypadku leczone i traktowane w sposób indywidualny.

Joga oczu to nie jest też pigułka na polepszenie wzroku bez codziennego zaangażowania i pracy. Nie jest to też fitness oczu. Tak, polega ona na ćwiczeniach, natomiast są to ćwiczenia które wymagają relaksacji i płynnych ruchów tak aby mięśni okołooczne nie były poddane stresowi.

Joga wzroku to NIE ASANY, ani też godzinne KRECENIE GALKAMI OCZNYMI.;)

Optometria a joga oczu?

Joga oczu a optometria są spójne w niektórych ćwiczeniach i założeniach. Terapeuci metody Batesa są tez często optometrystami. Joga oczu jest natomiast holistycznym podjęciem do oczu, które, aby dobrze widzieć, muszą być w harmonii z całym ciałem.

Prowadząca: Wirginia Cristin

Termin:
piątek godz. 7.30

Ukończyła kurs nauczycielski naturalnej terapii wzroku według Metody Batesa prowadzonej przez włoską organizację naturalnej terapii widzenia, AIEV pod nadzorem Maurizio Cagnoli. Krótkowidz od 7 roku życia.

AIEV jedna z niewielu europejskich organizacji prowadzących zajęcia i kurs nauczycielski naturalnej metody widzenia.

Tzw. „joga” wzroku to holistyczne zajęcia, które mają na celu relaksację i aktywizację naszego wzroku. Zajęcia, oparte na ćwiczeniach indywidualnych i w grupie, które angażują całe ciało, rozluźniają napięcia, które wpływają na nasz wzrok.

Prowadzi zajęcia oparte o metodę W. Btesa od 2019 roku.