JOGA REGENERACYJNA- RELAKS ABSOLUTNY


Joga regeneracyjna to najdelikatniejszy, najbardziej relaksujący z istniejących rodzajów jogi, mający na celu zwalczanie stresu i rozluźnienie chronicznie napiętych mięśni. W czasie zajęć wykonywanych jest zaledwie kilka pozycji, przynosząc odprężenie ciała i ukojenie systemu nerwowego.

Pomoce, takie jak wałki czy koce pozwalają pozostać wygodnie w jednej, zazwyczaj leżącej, pozycji przez długi okres czasu. Każda sekwencja pozycji regeneracyjnych zawiera zestaw pozycji umożliwiających ułożenie kręgosłupa we wszystkich możliwych kierunkach (bardzo delikatne i podparte wygięcia w tył, skłony w przód czy skręty). Joga regeneracyjna jest przyjemna i głęboko relaksująca. Dzięki całkowitemu poddaniu się sile grawitacji, ciało rozciąga się powoli i delikatnie w sposób pasywny, a napięcia stopniowo znikają z ciała.

Ten rodzaj jogi wpływa bezpośrednio na system nerwowy, pomagając dezaktywować tryb 'fight or flight' („uciekaj albo walcz”), uruchamiany przez nas bezwarunkowo w sytuacjach stresowych i zastąpić go trybem 'rest and digest' („odpoczywaj i traw”). W czasie zajęć dajemy możliwość pełnego odpoczynku – bez silnego rozciągania się, bez wzmacniania, bez stawiania swojemu ciału wymagań.

Joga regeneracyna jest wspaniałym antidotum na przewlekły stres czy fizyczne zmęczenie, przepracowanie. To rzadka okazja na zatrzymanie się, bierność, poddanie się, eliminację zbędnych bodźców. Testy kliniczne dowiodły skuteczność jogi regeneracyjnej w redukowaniu symptomów ataków paniki, depresji, a nawet chronicznego bólu.