WARSZTATY JOGI- TRÓJWYMIAROWY RDZEŃ CIAŁA Rdzeń ciała kojarzy się większości z nas z brzuszkami i 'sześciopakiem'. Tymczasem, rdzeń ciała to praktycznie cała dolna część tułowia. Możemy wyobrazić sobie, że jego „dach” to przepona, „podłoga” to dno miednicy, a ściany tworzą głębokie mięśnie poprzeczne brzucha, które opasają tułów jak gorset.

Kiedy dodamy do tego głębokie mięśnie wielodzielne biegnące wzdłuż kręgosłupa oraz powięź łączącą wszystkie te mięśnie z resztą ciała, mamy trójwymiarowy rdzeń.


Rdzeń ciała jest niezwykle istotny dla zachowania prawidłowej postawy, łatwości poruszania się i równowagi.

Wbrew pozorom, wzmacnianie mięśni rdzenia nie jest zawsze najlepszym rozwiązaniem.

Często przepona i dno miednicy potrzebują przede wszystkim rozluźnienia. W przeciwnym razie, pasma powięzi ciągną inne tkanki, powodując ból i dyskomfort, a nawet problemy z trawieniem i oddychaniem.

Zdarza się też, że mięśnie są nie tyle słabe, co raczej „usnęły” i wystarczy im tylko przypomnieć o ich roli.

Podczas warsztatów, będziemy korzystać z różnych technik, aby na przemian pobudzać i rozluźniać rdzeń ciała 

Zaczniemy od jogi somatycznej, będziemy też pracować z oddechem i korzystać z technik samo-masażu. Sesję zakończy joga regeneracyjna 


Prowadzenie: Weronika Chaberko

- początkowo szkoliła się w tradycji jogi Sivanandy, ze względu na jej holistyczne podejście i głębię duchową. Stopniowo zaczęła doznawać rozczarowania niepotrzebnie sztywnymi ramami sekwencji tego stylu jogi. Po przeprowadzce do Londynu, zaczęła eksperymentować i czerpać inspirację z innych stylów jogi, szczególnie Scaravelli. Studiowała jogę Yin u Normana Blaira, znajdując w niej doskonale uzupełnienie klasycznej hatha yogi. Równocześnie, zgłębiała tajniki masażu tajskiego z Ralfem Marzenem i Kirą Balaskas w Londynie oraz Jackiem Chaiya i Ajarn Sinchai w Tajlandii. To pozwoliło jej zdobyć głębsze zrozumienie ludzkiego ciała oraz w bezpieczny sposób prowadzić swoich uczniów w kierunku odnalezienia ich własnych wersji asan (póz jogicznych)