O NAS

Vitallokum powstało z myślą o dbaniu o swoje zdrowie, poprzez różnorodne ćwiczenia i metody pracy z ciałem. Nasza pracownia proponuje szeroką gamę zajęć, prowadzonych pod okiem doświadczonych trenerów i specjalistów. Wierzymy, że poprzez odpowiednio dostosowany ruch nasi goście odkryją potencjał i możliwości swojego ciała oraz wyzwolą w sobie witalną siłe i radość. Tworzymy wyjątkową atmosferę, pełną ciepła i zaufania, a każda nowa osoba powiększa nasze grono sympatyków ruchu.

Vitallokum to miejsce nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. To chwila odpoczynku od pędu życia i wyciszenia niepotrzebnych myśli. To szansa na  TU i TERAZ.

ZESPÓŁ

Zespół instruktorów i fizjoterapeutów świadomych istotności ruchu na komfort naszego. Nastawionych na pracę w małych grupach, co pozwala na zindywidualizowane podejście i dostosowanie zajęć do potrzeb uczestników. Każdemu poświęcamy czas. Można też umówić się na zajęcia indywidualne.


WERONIKA SZWED

Balet wszystkie poziomy, barre body, pilates, stretching

Weronika naukę tańca klasycznego rozpoczęła w wieku pięciu lat. W 2017 roku zdała dyplom Studia Baletowego Opery Krakowskiej. Kilkakrotnie została finalistką światowego konkursu Dance World Cup, prezentując występy solowe, duety a także tańce grupowe. Brała również udział w licznych spektaklach Opery Krakowskiej, m.in. „Kopciuszek”, „Koncert Sylwestrowy” oraz „Szukając Leara: Verdi”.

W 2019 roku ukończyła Kurs Instruktora Pilates w Studiu ruchu, rehabilitacji i Pilates REHA-FIT w Gliwicach; następnie w 2021 roku Kurs trenera personalnego Pilates oraz szkolenie ze Stretchingu i relaksacji.

Weronika swoim oddaniem i prawdziwym zamiłowaniem do ruchu pragnie pokazać, że balet może być dla każdego. Jej profesjonalizm, wrodzona łagodność i utanecznienie pomoże Ci uzyskać piękno klasycznych linii i naturalny wdzięk ciała.


ZUZANNA MAZUREK

balet wszystkie poziomy, pilates balet, balet cardio 

Dyplomantka Studia Baletowego Opery Krakowskiej, od dzieciństwa w świecie tańca, przede wszystkim klasycznego. Zdobywała doświadczenie podczas licznych warsztatów i obozów, również za granicą, rozwija swoją pasję na różnych scenach tanecznych, a także podczas konkursów polskich i międzynarodowych (m.in. Dance World Cup – San Sebastian 2020, 2022, Dance World Cup – Braga 2019, Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe 2022, 2024).

Zuzanna jest pasjonatką wielu sportów, szczególnie ekstremalnych ich form, a ich praktykę przekuwa na korzyści w sztuce tanecznej. W swojej pracy inspiruje się ideą budowania ciała o wyjątkowych możliwościach ruchowych i chce dzielić się radością z tańca w każdym z jego aspektów.MARIA SALWIŃSKA

Balet wszystkie poziomy, balet online i ballet body online


Marysia pracuje jako zawodowa tancerka w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca “Mazowsze”. Ukończyła Studio Baletowe Opery Krakowskiej, szkoliła się także na prestiżowej uczelni w Londynie i licznych warsztatach, m.in. w Holandii, Belgii, na Węgrzech czy nawet w Australii. Maria uzyskała tytuł mistrzyni świata w kategorii tańca współczesnego w światowym konkursie Dance World Cup; zdobyła też wiele nagród w zawodach krajowych i międzynarodowych. Zamiłowanie do sztuki tanecznej tkwi w niej od dzieciństwa, a dzięki pasji i wytrwałości z powodzeniem realizuje się w wybranej dziedzinie. Maria prowadzi zajęcia i warsztaty dla dzieci i dorosłych, tworzy także własne choreografie taneczne. Jej doświadczenie i umiejętności w połączeniu z pozytywną energią zarażą każdego ucznia.


IGA OLCHAWSKA

joga hatha, powięziowa, vinyasa, regeneracyjna, ashtanga
Iga: „ Dla mnie joga jest ciągłą drogą do samej siebie, integrującą rozwój ciała, umysłu i ducha, z uważnością i akceptacją miejsca w którym jestem i z szacunkiem dla własnych potrzeb".

Iga rozpoczęła praktykę jogi w 2015 r. w Krakowie u Grzegorza Brydy, w pracowni jogi Iyengara. Przychodząc na pierwsze zajęcia, nie spodziewała się, że zostanie tam 5 lat i odnajdzie w praktyce jogi własny sposób na życie. Po kolejnych 2 latach praktyki własnej ukończyła kurs nauczycielski (RYT 200h) hatha jogi w Tajlandii, a następnie spędziła pół roku w Indiach na pogłębionej praktyce i medytacji,  (odbywając tam buddyjską medytację - Vipassane). Poszukując własnej jogicznej ścieżki, nowym źródłem inspiracji stała się dla niej joga ashtanga oraz dźwiękoterapia, która rezonuje z jej wykształceniem w dziedzinie wibroakustyki.


ANNA TOMCZYK

pilates core, pilates, stretching


Ania skończyła studia psychologiczne z modułem z psychologii sportu. Uwielbia ruch w różnej formie: tańca, ćwiczeń, gier zespołowych. By móc się dzielić tą pasją ukończyła kurs instruktora Pilatesu 1 i 2 stopnia, specjalizacja core. Regularnie również ćwiczy jogę. Na swoich zajęciach skupia się na poprawności wykonywanych ćwiczeń, tak by przyniosły one jak największe korzyści.

NATALIA ILYK

    Joga, pilates, stretching


Aktywność fizyczna jest nieodłączną częścią jej życia. Przygodę w ruchem rozpoczęła  jeszcze w dzieciństwie ucząc się w szkole baletowej, a po jej zakończeniu kontynuowała, próbując różnych rodzajów aktywności. Pierwszą pasją był stretching, dla poszerzenia wiedzy odbyła szkolenie „Stretching - teoria i praktyka„.

Z czasem ulubioną aktywnością została też joga i pilates. Praktykując jogę poznała na nowo swoje ciało i jego możliwości.

Szkolenie Pilates zrobiła w Krakowie w ośrodku ‚Aeroactive’, a certyfikację nauczyciela jogi w „House of Om”. Ukochaną, wyciszającą Yin jogę doskonaliła w „Yogarenew”.


MARCELINA JANEBA

 Balet wszystkie poziomy, UtanecznienieMarcelina jest absolwentką Studia Baletowego Opery Krakowskiej, a z wykształcenia - magistrem psychologii stosowanej. Na co dzień pracuje w dwóch branżach z dziećmi i młodzieżą - niektóre uczy tańca klasycznego, a innym służy wsparciem i profesjonalną pomocą psychologiczną. Podczas kariery tanecznej Marcelina brała udział w grupowych konkursach tanecznych, zarówno krajowych jak i międzynarodowych (m.in. Dance Revolution w Wilnie), gdzie mogła cieszyć się podium albo wyróżnieniem. Niejednokrotnie występowała na deskach Opery Krakowskiej w takim repertuarze jak Koncert Sylwestrowy "Zatańcz ze mną", "Szukając Leara: Verdi", "Kopciuszek", bądź Filharmonii Krakowskiej. Dwie pasje - taniec i psychologię Marcelina z powodzeniem godzi m.in poprzez udział w szkoleniu dotyczącym choreoterapii - metody terapii tańcem i ruchem. Ponadto, pracuje w Szkole Muzycznej II stopnia prowadząc zajęcia z psychologii i pedagogiki na wydziale Rytmiki.

Jej miłość do nauczania i przekazywania wiedzy budzi w niej ogrom energii, którą z uśmiechem na twarzy chce zarazić swoich podopiecznych - zarówno tych małych, jak i dużych. Poprzez cenne wskazówki i rozmaitość proponowanych choreografii na zajęciach stara się rozbudzić u wszystkich swobodę ruchu i poczucie lekkości, by tym samym przyczynić się do ich samozadowolenia i spełnienia.


KATARZYNA FORMA

    Joga vinyasa, pilates, stretching

Z wykształcenia jest pedagogiem, na co dzień pracuje jako tester oprogramowania. Mając dolegliwości bólowe w plecach – częste schylanie, małe krzesełka podczas pracy w przedszkolu – postanowiła spróbować pilatesu. Regularna praktyka pomogła w bólu, a co najważniejsze – Kasia zyskała nową pasję, uzyskała bazę do świadomej pracy nad własnym ciałem. Zaczęła również praktykować jogę, która tak jak pilates, stała się istotną częścią jej życia.

Po wielu latach praktyki własnej postanowiła zostać instruktorem - ukończyła Kurs Instruktora Pilates w Studiu REHA-FIT w Gliwicach - aby móc dzielić się wiedzą na temat tej metody i pomagać innym wzmacniać i uelastyczniać swoje ciało, nauczyć poprawnej postawy oraz odkryć cudowny sposób na odnalezienie równowagi przy codziennym trudzie, stresie i szybkim tempie życia. Cały czas poszerza swoją wiedzę w zakresie techniki Pilates (Pilates Equipment, Pilates One to One, Pilates Intermediate) jak również Stretchingu i Relaksacji.


ALEKSANDRA KACZYNA

    pilates, stretching, wparcie dna miednicy

 

Mimo, że przez większość czasu nauka była jej głównym zainteresowaniem ( Ola jest magistrem fizyki medycznej oraz magistrem fizjoterapii) to niewątpliwie sport rozumiany jako świadoma praca nad ciałem stał się jej życiem.

Metoda Pilates jest wielką fascynacją instruktorki, a bazując na jej podstawach wykorzystuje cały potencjał jaki zgromadziła przez lata nauki.ANETTA GIBAŁA-DAYET 

joga Iyengara

Jogę metodą B.K.S Iyengara praktykuje od 1996 roku. Jest dyplomowanym nauczycielem tej metody. Posiada również uprawnienia państwowe instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha joga. Z wykształcenia jest historykiem sztuki (UJ) i anglistą (SWPS). Regularnie szkoli się na warsztatach u nauczycieli jogi z kraju i z zagranicy.

Anetta : "Joga nieustannie mnie pasjonuje, jest wspaniałą podróżą bez końca, która zdecydowanie poprawia jakość życia, przynosi swobodę, dobre samopoczucie i wewnętrzną radość."


MARTYNA PINKOWICZ

Burleska, Bodymovement

Jej duchową ścieżką jest tantra współczesna, ukończyła roczny Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich – edycja 2014/15. Uwielbia kręgowe pieśni, mandale, grę na bębnach, kalimbie i flecie indiańskim. Współpracuje z Joga Centrum w Krakowie. Autorka projektu www.wyspasensu.pl

  Martyna jest instruktorką sportu ze specjalnością taniec. Już prawie dwudziestoletnią przygodę z tańcem zaczęła od tańca towarzyskiego, później zajmując się salsą, aerobikiem sportowym i burleską. Występuje na scenie, tworzy choreografie oraz uczy tańca pracując z grupami rekreacyjnymi, profesjonalnymi tancerzami i wokalistami. Ukończyła Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest trenerem mentalnym specjalizując się w psychologii sportu i wykonania scenicznego, pomagając ludziom z pasją osiągać najlepsze wyniki w tym co robią.


WIKTORIA JACHYM 

balet dla dorosłych, ballet body, stretching

Wiktoria przez 10 lat uczęszczała do Studia Baletowego Opery Krakowskiej. W tym czasie nie tylko uczyła się różnych technik tańca, ale brała też udział w licznych spektaklach m.in. „Córka źle strzeżona”, „Śpiąca Królewna”, „Kopciuszek” czy „Carmina Burana” 

 Miała również okazję stawać na podium w konkursach na arenie międzynarodowej!

Wiktoria podczas zajęć uczy nie tylko jak zadbać o baletową postawę, ale poprzez rozmaite choreografie pokazuje jak pięknym wyzwaniem jest taniec - a jego podjęcie gwarantuje satysfakcję i uśmiech na twarzy


JUSTYNA SKWAREK

Stretching

Justyna jest certyfikowanym Trenerem Personalnym i Instruktorem Fitness z ogromną pasją do zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w świecie treningu, jej misją jest pomoc innym w osiągnięciu swoich celów oraz poprawy jakości życia. Jest miłośniczką tańca, stretchingu oraz gimnastyki, a w pracy stawia na personalizację potrzeb, różnorodność i kreatywność. Dzięki temu każdy trening staje się nie tylko efektywny, ale również przyjemny i inspirujący.Serdecznie zapraszamy do współpracy instruktorów, którzy chcieliby oferować swoje umiejętności klientom PRACOWNI.

Wierzymy że jest jeszcze wiele niespopularyzowanych metod, które przynoszą wymierne korzyści dla naszej sprawności fizycznej i komfortu życia.

SKONTAKTUJ się z nami, aby porozmawiać, jak możemy propagować Twoje kompetencje.