BURLESKA raków 

Burleska ma swoje korzenie w XVIII wieku i wywodzi się z formy teatru będącej parodią i karykaturą poważnych dzieł. Od tego czasu przybierała wiele form oraz została wzbogacona o elementy striptizu. Burleska którą znamy teraz to powstała w XIX wieku American Burlesque, która nawiązuje stylem do klasycznego Hollywood i aktorek pełnych gracji i czaru, często nie pozbywając się elementu komediowego. W Burlesce ważne jest nie to co pokazane, a to, co pozostawione wyobraźni.

Tańczymy burleskę inspirowaną musicalami, każda może więc poczuć się jak gwiazda Moulin Rouge. Tańczymy bez butów, w baletkach lub napalcówkach, ponieważ to swoboda , a nie obcasy sprawiają, że  możemy poczuć się seksownie.

Burleska jako taniec to styl, który czerpie z tej tradycji skupiając się na elementach tanecznych i języku ciała. Na zajęciach wspólnie przenosimy się w świat, w którym króluje elegancja z przymrużeniem oka. To szansa na podniesienie pewności siebie, odkrycie w sobie scenicznej osobowości, świetną zabawę ale także trening. Na każdych zajęciach tworzymy krótką choreografię, w której skupiamy się nie na precyzji ruchu lecz wydobyciu własnego seksapilu.

Prowadząca Martyna Pinkowicz

Taniec towarzyski trenować zaczęła w wieku sześciu lat. Później zmieniła styl na salsę, w której zdobyła wiele tytułów na mistrzostwach Polski oraz Świata w kategoriach solowych, duetach oraz grupowych. Zaliczyła też przygodę z aerobikiem sportowym, lecz jej ostateczną miłością została burleska, w której spełnia się występując na scenie oraz tworząc choreografię dla zespołu który stworzyła od podstaw. Absolwentka UJ, z wykształcenia psycholog, specjalizuje się w psychologii sportu i wykonawstwa scenicznego.